اخبار

۲۶ دى ۱۳۹۸

دومین نمایندگی استانی مرکز دراماتراپی ایران در استان گیلان افتتاح شد.

به گزارش درامامحله (سایت دراماتراپی) روز گذشته 22 دی‌ماه دومین نمایندگی استانی مرکز دراماتراپی ایران در استان گیلان با حضور دکتر مجید امرایی و جمعی از هنرمندان تئاتر و علاقمندان به روانشناسی افتتاح شد.

در این مراسم که با همکاری آکادمی تئاتر گیلان در پلاتو کهنسال برگزار شد، ابتدا دکتر مجید امرایی دبیر کل انجمن نمایش درمانی ایران، طی سخنانی اهداف این انجمن را تشریح و حاضران را با مفاهیم، تئوری‌ها، تکنیک‌ها و فنون مختلفی که در قالبی علمی و عملی متناسب با پیشرفت‌های روز دراماتراپی در جهان آموزش داده می شود، آشنا کرد.

سخنران بعدی این مراسم مریم رحیمی کارشناس ارشد روانشناسی و عضو ده دراماتراپیست برتر ایران بود که در خصوص نقش روانشناسی و ارتباط آن با مقوله هنر تئاتر به ایراد سخن پرداخت. در ادامه کلیپی از فعالیت‌های دراماتراپی در گیلان به نمایش گذاشته شد.

انجمن دراماتراپی ایران-نمایندگی گیلان با اهدای حکم ریاست به مریم رحیمی توسط دکتر مجید امرایی، رسماٌ فعالیت خود را آغاز کرد. زهرا صدری نیز بعنوان نایب رئیس این انجمن منصوب شد.

پیش‌ازاین مرکز استانی دراماتراپی ایران در استان خوزستان با ریاست دکتر لیلا برون افتتاح شده بود و به زودی سه نمایندگی استانی دیگر نیز افتتاح می شود.

مرکز دراماتراپی ایران مهمترین نهاد ایرانی در حوزه نمایش درمانی است که با هدف آموزش، توانبخشی و کاهش عوارض ناشی از اختلالات روانی فعالیت می کند.

مرکز دراماتراپی ایران DTCI عضو موسس اتحادیه جهانی دراماتراپی WADTh است.