اخبار

۲۳ شهريور ۱۳۹۹

هفته جهانی دراماتراپی برگزار می‌شود/ معرفی دراماتراپیست‌های برتر

هفته جهانی دراماتراپی برگزار می‌شود/ معرفی دراماتراپیست‌های برتر

عضو هیأت مؤسس اتحادیه جهانی دراماتراپی اعلام کرد همزمان با برگزاری هفته جهانی دراماتراپی از ۲۷ مهر سال جاری، در ایران نیز برنامه هایی در این خصوص تدارک دیده شده است.

مجید امرایی دبیرکل انجمن دراماتراپی ایران و عضو هیأت مؤسس اتحادیه جهانی دراماتراپی درباره برنامه‌های پیش روی این انجمن در ایران به خبرنگار مهر گفت: همزمان با هفته جهانی دراماتراپی که به تاریخ ما از ۲۷ مهر تا ۴ آبان برگزار می‌شود، از سوی انجمن دراماتراپی ایران برنامه‌هایی را تدارک دیده‌ایم.

وی یادآور شد: امسال به خاطر شرایط کرونایی، بخشی از برنامه از جمله افتتاح نمایندگی انجمن در مهاباد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

امرایی در ادامه توضیح داد: در این هفته از ۱۰ دراماتراپیست برتر سال در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا قدردانی می‌شود. قدردانی از برترین روانپزشک همکار، ناشر همکار و پایان نامه برتر سال و همچنین اهدای مدال بوعلی سینا به ۲ دراماتراپیست برتر، از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای هفته دراماتراپی است.

دبیرکل انجمن دراماتراپی ایران با اشاره به برگزاری نشست‌های گفت و شنود و سخنرانی با ظرفیت محدود در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، خوزستان و تهران در ایام هفته دراماتراپی، اظهار کرد: اگر تا پایان سال وضعیت مناسب‌تری داشته باشیم، نمایندگی انجمن در ۳ استان دیگر را هم افتتاح می‌کنیم در غیر این صورت ترجیح می‌دهیم در شرایط بهتری این کار را انجام خواهیم داد.

رونمایی از کتاب «دراماتراپی و تئوری نقش گذاری روانی» از دیگر برنامه‌های هفته دراماتراپی در ایران است که امرایی به آن اشاره کرد.

امرایی در پایان سخنان خود درباره برنامه‌های مدنظر برای این هفته در سطح جهانی، گفت: امسال در سراسر جهان انجمن‌های دراماتراپی ورک شاپ هایی محدود در سطح بین‌المللی برگزار می‌کنند. همچنین قرار است جلسه اصلی اتحادیه جهانی دراماتراپی به صورت ویدئوکنفرانس و پیش از هفته جهانی دراماتراپی برگزار شود.